Haber

Erkekler kros takımı için 20. Şampiyona

Ulusal ve uluslararası akademik alandaki başarılarının yanı sıra, SporAlanındaki başarılarıyla dikkat çeken Atatürk Üniversitesi’nde Kros Erkekler Takımı Türkiye Şampiyonu olurken, Kros Bayan Takımı Türkiye 4.’lüğünü elde etti.

Atatürk Üniversitesi Kros Erkek ve Bayan Grupları, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 17 Aralık 2022 tarihinde Adana Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Üniversiteler ÜNİLİG Kros Şampiyonası’nda değerli dereceler elde etti.

31 yıldır Atatürk Üniversitesi Kros ve Atletizm kadrosuna eğitmenlik yapan Dr. Eğitmen Başkanlığı bünyesinde müsabakalara katılan Enbiya Yazıcı, İslam Taşçı, Hakim Dursun, İsmail Taşyürek ve Kadir Ünal’dan oluşan Erkek Kros Takımı. üyesi Abdulvahit Doğan, 20. kez Türkiye birinciliğini kazanarak tarihi bir rekora imza attı.

Berfin Kaya, Elanur Çoban, Merve Bingöl ve Nursena Çeto’nun temsil ettiği Bayanlar Kros Takımı şampiyonada Türkiye 4.’sü oldu. Ayrıca Atatürk Üniversitesi öğrencisi İsmail Taşyürek 24.46’lık derecesi ile Atatürk Üniversitesini Bireysel Türkiye Şampiyonu olarak onurlandırdı.

“Başarılar Üniversitemizin Marka Değerini Yükseltiyor”

Atatürk Üniversitesi’nin kültür, sanat ve spor alanlarındaki faaliyetleri ve başarıları ile bilimsel çalışmalarıyla adından söz ettiren bir üniversite olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, başarısında emeği geçen herkese teşekkür etti. Sonuçlar.

Rektör Çomaklı, gençlere fırsat verildiğinde çok değerli işler başarabileceklerini belirterek, “Sosyal, kültürel ve sportif alanlarda olduğu kadar pozitif bilimlerde de elde edilen bu başarılar, dünya üniversiteleri ile rekabet halinde olan üniversitemizin itibarını artırmaktadır. Üniversitemizin ulusal ve uluslararası arenadaki marka değerine olumlu katkı sağlayan bu dereceler, sporla ilgilenen öğrencilerin de üniversitemizi tercih etmelerini sağlıyor. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu