Ekonomi

TDP Genel Başkanı Sarıgül: Esnaf bakanlığı kuracağız

TDP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında Sarıgül, Cumhuriyetin 75’inci yıl dönümünün bir dizi etkinlikle kutlandığını ve bunun için 1,5 yıl önce uyum konseyi kurulduğunu hatırlattı.

Cumhuriyetin yeni yüzyılında yepyeni ve umut dolu bir başlangıç ​​yapılması gerektiğini belirten Sarıgül, “Cumhuriyetin 100. yılını hak ettiği şekilde kutlamak gerekiyor. 100. yıl geçiştirilemez. Bağlılığımızı göstermeliyiz. Cumhuriyete, demokrasiye ve Atatürk’e.” dedi.

TDP olarak 2023’ün “Cumhuriyet Yılı” olmasını istediklerini belirten Sarıgül, af teklifini de yineleyerek, diğer siyasi partilere “Kardeşlik hukuku ve toplumsal barış için her zaman af çıkaralım” çağrısında bulundu.

“Parti kapatmayı gerçek bulmuyoruz”

İktidara geldiklerinde esnaflar için bir bakanlık kuracaklarını ifade eden Sarıgül, “Esnafımızın bankalardan ve esnaf kefalet kooperatiflerinden çektiği kredilerin faiz oranlarını sıfırlayacağız. Kira stopajını kaldıracağız. Esnafa sicil affı, elektriğe esnaf tarifesi getireceğiz.”

Sarıgül, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili tartışmalara ilişkin olarak, “Partinin kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Parti bakkal değil, siz kapatın. Kapatabiliyorsanız sandıkta partileri kapatın.” değerlendirmesini yaptı.

habercungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu