Haber

Elon Musk: ABD hükümeti tüm özel mesajlarınızı görüyor

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, ABD hükümetinin kullanıcıların kişisel doğrudan mesajlarına (DM) tam erişime sahip olduğunu ve bu bilginin kendisini hayrete düşürdüğünü söyledi.

Fox News’ten Tucker Carlson’a konuşan Musk, hükümetin Twitter kullanıcılarının DM’lerini okuyabildiğini öğrendiğinde şok olduğunu söyledi.

“YAPAY ZEKÂ UYGARLIĞI YOK OLABİLİR”

The Hill haber sitesinin haberine göre daha önce bu durumdan haberi olmadığını söyleyen Musk, “Peki bu DM’ler için de geçerli mi?” sorusuna “Evet” yanıtını verdi.

Yapay zekanın gelişimiyle ilgili endişelerini dile getiren Elon Musk, “teknolojinin medeniyeti yok etme potansiyeline sahip olduğuna inandığını” belirterek, “Yapay zeka, yanlış yönetilen bir uçak tasarımından veya kötü araba üretiminden daha tehlikelidir çünkü – ne kadar küçük olursa olsun, Önemsiz sayılamaz, bir bakıma medeniyeti yok etme potansiyeline sahiptir” dedi.

Yapay zeka konusundaki endişelerinin ‘abartılı’ olmadığını belirten Musk, “İnternetin çok karanlık bir tarafı var; bunun dikkate alınması gerekiyor” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu