Yaşam

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Velilerin kayıtları tutulacak

Eğitim Bakanlığı(MEB), yarın başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okullarda güvenlik tedbirlerine ilişkin illere yazı gönderdi.

Makalede, okullarda alınacak tedbirlere ilişkin ilgili genelge ve protokoller ile “Eğitim ve Öğretim”e yer veriliyor. Güvenlik“Proje” kapsamında düzenlenen işbirliği protokolünde yer alan hususlar hatırlatıldı.

Bu kapsamda “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmetlerin ve Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü Uygulama Rehberi” kapsamında il yürütme meclisi toplantı tutanakları, mesai bitimine kadar bakanlığa sunulacak. En geç 27 Eylül.

Ayrıca 2023-2024 eğitim öğretim Yılbaşından itibaren okul ve kurumlarda bazı güvenlik tedbirleri alınacak. Okul çevresindeki trafik, okul giriş ve çıkış saatlerinde kolluk kuvvetleri koordineli olarak kontrol edilecek.

Ayrıca toplantı planları doğrultusunda okula gelen veli ve ziyaretçilerin kayıtları tutulacak ve belirlenen periyotlar içerisinde gerekli denetimler gerçekleştirilecek.

Okul çevresinde, tehlikeli alanlarda ve terkedilmiş binalarda öğrencilere tehlike oluşturabilecek zararlı unsurların satışına ilişkin tedbirlerin alınması için gerekli kurumlarla iş birliği yapılacaktır.

Okul bahçeleri ve oyun alanlarındaki her türlü oyun, spor alet ve ekipmanları denetlenecek ve tehlike oluşturmamaları için gerekli önlemler alınacak.

Siber güvenlikle ilgili koruyucu ve önleyici tedbirler alınacak, öğretmen ve öğrenciler konu hakkında bilgilendirilecek.

habergurun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu